Meddőség kezelése

A legtöbben nem szeretjük a bizonytalanságot, és mielőtt bármit is tennénk, tájékozódni akarunk. Ezért készítettünk egy rövid útmutatót a klinikánkon zajló meddőségi kezelés folyamatáról. Ezt követően minden részletet személyesen közlünk. A meddőségi kezelés saját és adományozott petesejtekkel végzett kezelésre osztható, amelyek esetében az eljárás némileg eltérő.

Adományozott petesejtekkel
végzett kezelés

01 Vizsgálati eredmények

A vizsgálati eredmények alapján az orvos javasolhatja a donor petesejttel történő kezelést. Ez olyan pároknak szól, ahol a nő örökletes betegséget hordoz, nem termel saját petesejteket, vagy azok rossz minőségűek.

02 A donor kiválasztása

Donorjaink számos szigorú kiválasztási kritériumon esnek át. Nőgyógyászati, endokrinológiai és genetikai vizsgálatoknak vetik alá őket, és többször tesztelik őket szexuális úton terjedő betegségekre. Adományozóink 34 év alattiak, és megfelelnek a törvény által előírt adományozási feltételeknek.

03 Kezelés

A kezelés sikeressége érdekében a donor és a recipiens ciklusainak szinkronizálására van szükség. A donor petesejtjeinek begyűjtése után a petesejteket a partner spermájával termékenyítik meg. Aznap, amikor a donortól megkapja a petesejteket, a recipiens elkezd hormonokat szedni, hogy előkészítse a méh nyálkahártyáját az embriók befészkelésére.

04 Embrióátültetés

A petesejtek beérkezését követő második napon telefonon megbeszéljük a recipienssel az embriók számát és a megtermékenyítés minőségét. Standard esetben az embrió 5 napos kultiválását követően egy embrió átültetésére kerül sor. A megmaradt embriók későbbi felhasználásra lefagyaszthatók.

05 Terhességi teszt

Már 2 héttel az embrió beültetése után előzetesen megállapítható, hogy teherbe esett-e.

Kapcsolatfelvételi űrlap